Zespół Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

 

 

 

 

Witamy na stronie Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

Spotkania SKE w pierwszym półroczu roku szkolnego 2012/2013

 

W I półroczu opiekun przeprowadził sześć spotkań. Ich tematyka była następująca:

       Historia integracji europejskiej.

        Miejsca w UE, które warto zobaczyć.

       Odkrywamy Europę – praca z broszurami udostępnionymi przez Punkt Informacyjny Europe Direct ( zapoznanie dzieci z szerokim wachlarzem  tematów od środowiska, przez historię, język i tradycję , po geografię).

        Sprawdzamy swoją wiedzę! Współzawodnictwo z rówieśnikami- rozwiązywanie quizów i krzyżówek o tematyce europejskiej.

        Jakimi językami mówi się w Unii Europejskiej? Porównywanie przez dzieci 23 języków urzędowych (podstawowych zwrotów takich, jak: „ Dziękuję”, „Nie rozumiem”). Praca z broszurą „Języki otworzą Ci drzwi” udostępnioną przez Punkt Informacyjny Europe Direct.

        Poznajemy witrynę internetową Euroszkoła. Dzięki niej nauka o euro staje się wspaniałą zabawą.

Uczniowie zajęli się aktualizacją biblioteczki europejskiej, która w tym roku również została wzbogacona o nowe publikacje otrzymane od Punktu Informacyjnego Europe Direct – Południowa Wielkopolska.

Członkowie klubu z niecierpliwością czekają na spotkanie z przedstawicielem Punktu Informacyjnego Europe Direct – Południowa Wielkopolska, którego termin, z przyczyn losowych, został przesunięty na II półrocze r.szk. 2012/2013.

Uczniowie opracowali już scenariusze i przygotowali materiały, pomoce na lekcje europejskie, które pragną przeprowadzić dla dzieci z przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej.

W II półroczu r.szk. 2012/2013 euroentuzjaści  wraz z opiekunem opracują scenariusz uroczystych obchodów Dnia Europejskiego w naszej szkolne i zastanowią się nad wkładem pracy klubu w organizację tego święta (np. przygotowanie przedstawienia o tematyce proeuropejskiej lub prezentacji multimedialnej).

 

powrót