Zespół Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

 

 

 

 

Witamy na stronie Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

CZŁONKOWIE SKE PRZEPROWADZILI LEKCJĘ EUROPEJSKĄ DLA UCZNIÓW Z KLASY III A SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

W dniu 26.02.13r. uczennice należące do SKE (Weronika Banachowska, Wiktoria Walczak, Marta Balcer, Maria Kuźniacka)  propagowały wiedzę o Unii Europejskiej wśród uczniów klasy III a szkoły podstawowej.

Dzieci przypomniały sobie się czym jest Unia i jakie są jej symbole. Uczniowie w grupach ułożyli puzzle przedstawiające Syriusza- maskotkę UE oraz flagę Unii. Wysłuchały też hymnu Unii Europejskiej – „Ody do radości”.

Lekcji cały czas  towarzyszyły gry i zabawy o tematyce europejskiej. Maluchy bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Widać było duże zaangażowanie  z ich strony. Zadania jakie wykonywały przyniosły im wiele radości i satysfakcji. Członkinie SKE bardzo szybko nawiązały wspaniały kontakt z dziećmi, służyły pomocą przy wykonywaniu ćwiczeń i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania swych młodszych kolegów.

Na koniec spotkania dziewczyny podarowały dzieciom bajki, opracowane przez Dyrekcję Generalną ds. Środowiska w Komisji Europejskiej, które SKE otrzymał od krajowej sieci Informacyjnej Europe Direct.

Nad przebiegiem lekcji czuwał opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego i wychowawca klasy.

galeria zdjęć

 

powrót