Zespół Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

 

 

 

 

Witamy na stronie Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie.

Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej oraz grupa sześciolatków z przedszkola  przybyli na uroczyste obchody tego święta, które zorganizowane było w auli szkolnej przez panie bibliotekarki.

Wszystkie dzieci oraz nauczyciele przybyli na uroczystość w przepięknych bajkowych strojach.

Podczas imprezy maluchy brały udział w licznych konkurencjach wymagających wykazania się znajomością treści najpopularniejszych bajek. Rozwiązywały bajkowe zagadki, rozpoznawały baśń po rekwizycie lub ilustracji, obejrzały również ekranizację wybranych bajek, ale przede wszystkim świetnie się bawiły.

Pod koniec spotkania odbyła się parada postaci z bajek i przeprowadzono konkurs na najciekawszy strój bajkowy. Komisja konkursowa wyróżniła cztery osoby:

- I miejsce otrzymał Tymoteusz Derwich z klasy III b,

- II miejsce egzekwo zajęli Maria Wasielewska (grupa sześciolatków),  Zofia Fabisiak (kl.II) i Maja Obecna (kl.IIIa).

Imprezę prowadziły uczennice gimnazjum należące do aktywu bibliotecznego: Krystyna Wykrętowicz w roli Zielonego Kapturka, Ada Opiła - Księżniczka na ziarnku grochu oraz Oktawia Suty nasza Królowa Śniegu.

Ten dzień stał się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych u dzieci. Pod koniec zajęć lekcyjnych gimnazjalistki należące do Klubu Czytających Przyjaciół (Maja Adamek, Nadia Bartczak, Gabriela Stempień, Oktawia Suty, Krystyna Wykrętowicz) w przepięknych strojach  bajkowych postaci, czytały w bibliotece baśnie dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej.

galeria zdjęć

powrót