Zespół Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

 

 

 

 

Witamy na stronie Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim

 

DZIEŃ Z „AKADEMIĄ PANA KLEKSA” MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

         Dnia 20 października 2016r. uczniowie  szkoły podstawowej przybyli  do zaczarowanego świata Pana Kleksa. Na początku spotkania została przybliżona sylwetka twórcy „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy, następnie postać Ambrożego  Kleksa  i jego przyjaciół. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądał  dzień w akademii i jakie  niezwykłe  metody nauczania stosował Pan Kleks.  

        Widzowie zostali zaproszeni  do udziału w kilku niezwykłych lekcjach Ambrożego  Kleksa. Uczestniczyli w lekcji chemii, podczas której wykonywali wybuchowe eksperymenty. Na lekcji kleksografii  tworzyli kleksy na kartce papieru i  odgadywali co przedstawiają. Chętni uczniowie brali także udział w naprawianiu chorych  sprzętów, uleczyli oni zepsute krzesła. Dzieci naśladując Pana Kleksa, spróbowały także trudnej sztuki powiększania przedmiotów. Uczniowie  wszystkie zadania wykonali znakomicie, za co zostali nagrodzeni kolorowymi piegami,  jako znak celująco zaliczonego zadania.

        Uczestnicy świetnie bawili się tańcząc przy teledyskach z filmu „Akademia Pana Kleksa” w towarzystwie mydlanych baniek, confetti i kolorowych  serpentyn.

        Przez cały dzień w bibliotece uczniowie za każdą wypożyczoną książkę otrzymywali pastylki na wzrost lub mądrość  oraz kolorowe piegi.

        W tym dniu drzwi  biblioteki nie zamykały się i odnotowano rekordową liczbę wypożyczeń.

Imprezę zorganizowali uczniowie gimnazjum, należący do aktywu bibliotecznego pod kierunkiem p. Ewy Borkowskiej i p. Moniki Tomczak. W organizację imprezy zaangażowali się także członkowie  Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Lilianą Grochowicką.

galeria zdjęć

powrót