Biblioteka

 

 

Biblioteka środowiskowa w Taczanowie Drugim jest specyficzną placówką łączącą w sobie bibliotekę szkolną oraz Filię Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.

Biblioteka składa się z wypożyczalni dla dzieci i dorosłych oraz czytelni. Posiada również  Multimedialne Centrum Informacji wyposażone w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Realizuje zadania w zakresie zaspokajania potrzeb czytelniczych oraz informacyjnych różnorodnych grup wiekowych. Gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory biblioteczne z różnych dziedzin wiedzy.

Swą działalność opiera również na rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przyciąga szerokim wachlarzem imprez kulturalnych i przyjazną atmosferą. Bibliotekarze prowadzą kreatywne warsztaty dla dzieci m.in. teatr ilustracji kamishibai, teatrzyk kukiełkowy, zajęcia plastyczno-literackie. Ponadto organizują różne formy pracy z czytelnikiem  np. konkursy czytelnicze, literackie, recytatorskie, plastyczne i fotograficzne, maratony czytelnicze, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, wystawy, imprezy, kiermasze i stoiska promocyjne.

Przy bibliotece prężnie działa aktyw biblioteczny, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Regionalizm to kolejne priorytetowe zadanie w działalności biblioteki. Wynika ono głównie z potrzeb  środowiska oraz pragnienia przekazywania wiedzy o przeszłości regionu, jak również upowszechniania twórczości artystycznej i literackiej. Biblioteka gromadzi wydawnictwa związane
z regionem, dokumenty życia społecznego i kartotekę regionalną.

Nasza książnica, stale zasilana nowościami książkowymi, zaprasza do siebie nie tylko dzieci i młodzież szkolną, ale i mieszkańców Taczanowa Drugiego oraz okolicznych wsi.

Na stanowisku nauczyciela bibliotekarza pracuje Beata Gałuszka-Antczak, kierownikiem filii jest Monika Tomczak.

 

godziny otwarcia:

pracownicy:

Monika Tomczak

kierownik filii

Beata Gałuszka - Antczak

nauczyciel bibliotekarz

Skip to content