Nasza szkoła wzięła udział w rządowym programie „Laboratoria Przyszłości”, dzięki któremu placówka otrzymała kwotę 60 000 zł na zakup wyposażenia pracowni w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka). Laboratoria przyszłości to mnóstwo nowego sprzętu i nowe możliwości rozwoju dla uczniów i nauczycieli.

W ramach tego programu doposażono szkołę w aparat cyfrowy z możliwością nagrywania, dyktafon, oświetlenie do realizacji nagrań, greenscreen, statyw z akcesoriami, gimbal, nagłośnienie, mikrofony kierunkowe z akcesoriami oraz mikroport .

Pracownia STEAM została wyposażona w drukarkę 3D wraz z akcesoriami, laptop do obsługi drukarki, filament. Uczniowie korzystają z zestawów klocków LEGO SPIKE PRIME do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami. Szkoła zakupiła także roboty edukacyjne: pakiet Photon i Genibot wraz z akcesoriam dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej oraz dla uczniów klas IV – VIII. Uczniowie łączą przyjemność z nauką. Zabawa, rywalizacja i programowanie, to ciekawy sposób na lekcje. Nauka programowania jest dobrą inwestycją w przyszłość dziecka.

Zakupiony sprzęt już cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Nauczyciele chętnie biorą udział w organizowanych szkoleniach służących obsłudze drukarki 3D, programowania klocków LEGO oraz robotów edukacyjnych.

 

Skip to content